Już pojutrze - 22 kwietnia - …
Już pojutrze - 22 kwietnia - obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, a już jutro w wielu szkołch odbywają się konkursy, sesje naukowe, wystawy.
Czytaj więcejJuż pojutrze - 22 kwietnia - obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, a już jutro w wielu szkołch odbywają się konkursy, sesje naukowe, wystawy.
Czytaj więcejDrodzy nauczyciele i uczniowie, informujemy, że do naszej ofercie edukacji ekologicznej włączyliśmy nowy wiosenny warsztat: "Przywitajmy razem wiosnę - obrzędy wiosenne".
Czytaj więcejOśrodek Działań Ekologicznych „Źródła” od początku tego roku jest organizacją pożytku publicznego. Oznacza to, że podatnik podatku dochodowego, czyli każdy z nas, ma możliwość przekazania 1% swojego podatku na Źródła, zamiast wpłacać do budżetu państwa.
ODE „Źródła” zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku dochodowego na działalność pożytku publicznego związaną z organizowaniem dla dzieci i młodzieży terenowej edukacji ekologicznej w ramach "Bardzo Zielonych Szkół". Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów dzieci z gorzej sytuowanych rodzin.
Uwaga! Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia ODE Źródła odbędzie się w piątek 4 marca 2005 r. o godz. 18.00 w siedzibie stowarzyszenia (ul. Więckowskiego 33 pok. 310). Członków i sympatyków zapraszamy.
Zarząd ODE Źródła
W roku szkolnym 2003/2004 zorganizowaliśmy Bardzo Zielone Szkoły dla uczniów 18 klas szkół podstawoych, gimnazjów i szkół średnich, łącznie w pięciodniowych zajęciach ekologiczno-przyrodniczych udział wzięły 432 osoby z różnych zakątków Polski.
Czytaj więcejW roku szkolnym 2003/2004 przyznaliśmy Dyplom Młodego Ekologa 29 klasom, łącznie wyróżnionych zostało 680 uczniów. Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” od 1999 roku przyznaje dyplom "Młodego Ekologa", otrzymują go najaktywniejsze klasy i uczniowie. Dyplom jest świadectwem zaangażowania w ochronę przyrody.
Czytaj więcejOśrodek Działań Ekologicznych „Źródła” uczestniczy w pracach Grupy Roboczej w ramach projektu "Zasada ekorozwoju w procesie wdrażania funduszy europejskich w Polsce" prowadzonego przez Stowarzyszenie na rzecz Ekorozwoju Agro-Group.
Czytaj więcejZapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową poświęconą łódzkim parkom. Strona podobnie jak właśnie wydana publikacja, jest elementem projektu "Spacery po zielonej Łodzi". Zapraszamy: www.parki.zrodla.org.
Czytaj więcejWszystkim sympatykom i współpracownikom Źródeł życzymy dużo szczęścia, uśmiechu i sukcesów w Nowym Roku.
Zapraszamy na bezpłatne 3-godzinne przyrodnicze warsztaty terenowe dla rodziców z dziećmi od 5 lat pt. Którędy poszedł dzik? czyli terenowe zajęcia w zimowej scenerii. Czy warto chodzić do lasu zimą? Wydaje się wtedy szary i smutny, jednak nadal tętni życiem, którego ślady można odnaleźć na każdym kroku! Podczas spaceru urozmaiconego zabawami i aktywnym odkrywaniem natury wspólnie poszukamy śladów życia w lesie ogarniętym zimową aurą. Sprawdzimy czy i jakie zwierzęta żyją zimą w lesie oraz jak ten mroźny okres przeczekują rośliny. Spotkanie odbędzie się UWAGA, ZMIANA TERMINU w niedzielę, 19 lutego 2017 r., w godz. 11:00 – 14:00 w Lasku Wolskim w Krakowie. Spotykamy się na przystanku autobusowym Baba Jaga (koło przystanku jest również płatny parking samochodowy). Co należy zabrać? Pozytywne nastawienie, ciepłe, terenowe ubranie, rękawiczki, polecamy spakować również termos z ciepłą herbatą. Do zobaczenia w lesie!
Zapraszamy również na bezpłatne terenowe szkolenie dla nauczycieli. Podczas 3-godzinnych warsztatów pokażemy, dlaczego warto zabierać dzieci do lasu mimo mrozu i śniegu. Zimowe zajęcia spotykają się zazwyczaj z wieloma obawami ze strony nauczycieli i rodziców, a czasem nawet i samych dzieci. Czy dzieci nie zmarzną? Co można robić zimą w lesie? Ile powinny trwać zimowe zajęcia na zewnątrz? Dręczeni wątpliwościami często rezygnujemy wtedy z pracy w terenie, a przecież zima to magiczny czas w lesie! Dlatego chcemy się podzielić naszymi doświadczeniami na temat prowadzenia zimowych warsztatów dla dzieci. Będziemy szukać tropów i śladów zwierząt, dużo się ruszać i tworzyć zimowe dzieła sztuki. Warsztaty dla nauczycieli odbędą się we wtorek, 28 lutego 2017 r., w godz. 14:00 – 17:00 w Lasku Wolskim w Krakowie.
Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” ma zaszczyt zaprosić uczniów i nauczycieli na wystawę edukacyjną "Papier - makulatura - metamorfozy" przygotowaną jest we współpracy z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Wystawę oglądać można w godz. 9.00-15.00 od 1 do 21 grudnia 2004 r.
Czytaj więcejŹródła i Koalicja Klimatyczna oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli serdecznie zapraszają na prezentację "Ochrona klimatu globalnego - wyzwanie przyszłości, konieczność teraźniejszości". Spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się 17 września 2009 o g.17, w WODN, Łódź, ul. Wólczańska 202, s.220. Serdecznie zapraszamy!
Czytaj więcejSerdecznie zapraszamy do udziału w konferencji SPOTKANIE Z INNYM w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej organizowanej przez Fundację Artykuł 25 oraz Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie. Konferencja odbędzie się ONLINE w terminie 21-28 listopada 2020 r.
Konferencja poświęcona globalnym wyzwaniom skierowana jest do dla nauczycieli, edukatorów i wszystkich zainteresowanych :)
• KOMUNIKACJA i WSPARCIE - przyczyny postaw dyskryminacyjnych wśród młodzieży, jak inspirować postawy otwartości i szacunku wobec Innego,
• MEDIA - kształtowanie krytycznego myślenia, budzenie ciekawości i chęci poznawania świata,
• NAUKA – jak obalać teorie spiskowe utrwalające stereotypy i uczyć metod naukowych.