menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2015-04-28, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Zapraszamy uczniów śląskich przedszkoli, szkół podstawowych i średnich na cykliczne: "Zielone spotkania" czyli bezpłatne warsztaty o tematyce przyrodniczej, ekologicznej i globalnej, które realizujemy wraz z Pracownią Edukacji Żywej (PEŻ) w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej. Każde zajęcia trwają 90 min, prowadzone są metodami aktywnymi, dostosowanymi do wieku uczestników. Najbliższe spotkania:
29 kwietnia: 12.00-13.30
„Co żuje w trawie”, Alicja Kloczkowska, PEŻ

Podczas warsztatów dzieci: dowiedzą się co to jest murawa kserotermiczna i gdzie ją można zobaczyć, poznają rośliny i zwierzęta występujące na murawach kserotermicznych, poznają rolę owiec w utrzymaniu muraw, wykonają model murawy kserotermicznej lub figurkę owcy.

5 maja: 11.45-13.30
„Małe laboratorium”, Katarzyna Kępska, ODE „Źródła”

W małym laboratorium przyrody dzieci poczują się jak prawdziwi naukowcy i poznają tajniki eksperymentowania, przy użyciu prostych materiałów dostępnych w każdym domu. Zbadają niezwykłe właściwości zwykłej wody, powietrza, mąki ziemniaczanej, mleka i kapusty, wywołają ducha w butelce, sprawdzą jak działa rakieta, jak zrobić domową gaśnicę, fontannę i wciągające bagno.

22 maja: 9.00-10.30
„ Świat w kolorach”, Ewelina Roszkowska, PEŻ

Zajęcia przyrodniczo-artystyczne wokół zagadnienia bioróżnorodności. Różnorodność barw, kolorów, motywów w naturze zainspiruje nas do ekspresji artystycznej przy użyciu suchych pigmentów olejnych. Czym są barwy w przyrodzie, do czego służą, jak to się dzieje, że je widzimy, dlaczego przyroda potrzebuje różnorodności kolorów?

16 czerwca: 9.00- 10.30
„Ślady zwierząt”, Maja Głowacka, PEŻ

Podczas warsztatów dzieci metodami aktywnymi będą się uczyć, gdzie poszukiwać i jak rozpoznawać ślady dzikich zwierząt . W sposób usystematyzowany przedstawione zostaną różne rodzaje śladów (tropy, odchody, ślady żerowania, gniazda, miejsca odpoczynku itp.). Większość z nich jest bardzo powszechna w lasach i na łąkach , w związku z czym podczas najbliższej wycieczki z nauczycielem lub rodzicami uczniowie będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Podczas omawiania śladów konkretnych gatunków dodatkowo przedstawiona zostanie biologia i zachowanie zwierząt. Omówione zostanie również znaczenie rozpoznawania śladów w nauce (zwłaszcza ekologii). Podczas spotkania nie tylko będziemy oglądać ślady na zdjęciach, niektóre będzie można wziąć do ręki i przyjrzeć się im dokładnie.

26 czerwca
"Kuracja dla Rozgorączkowanej Ziemi", Piotr Dominiak, ODE „Żródła”

Interaktywny warsztat, którego celem jest zaprezentowanie najważniejszych faktów związanych ze zmianami klimatu. Jego uczestnicy wspólnie z prowadzącym przeprowadzają proste eksperymenty fizyko-chemiczne, analizują zjawisko smogu i niskiej emisji oraz jednego z najważniejszych gazów cieplarnianych - dwutlenku węgla. W kolejnej części warsztatu uczestnicy analizują źródła gazów cieplarnianych i wielkość ich emisji, a następnie określają wspólnie wpływ zmian klimatu na życie na ziemi, a także na naszą cywilizację. Metody i narzędzia stosowane podczas warsztatu: eksperyment, praca w grupach, filmiki, prace manualne, prezentacja multimedialna.

Kontakt w sprawie warsztatów: kasia.kepska@zrodla.org.plWróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery