menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2015-02-26, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

morze

Wisła. Największa i najdłuższa rzeka w Polsce. Szlak migracyjny wielu ptaków. Miejsce, gdzie przeplatają się dwa światy – ludzi oraz ptaków. Warszawski odcinek Wisły to wspaniałe miejsce do obserwacji ptaków. Choć ludzi sporo, to ich jeszcze więcej.
Na wodzie mewy, nurogęsi, różne gatunki kaczek. W powietrzu…też mewy, ale i kormorany. Nadwiślańskie łęgi kryją masę ptasiej drobnicy – sikory, rudziki, strzyżyki, mazurki, wróble i wiele innych. Trafiają się też więksi – bieliki, dzięcioły, kruki. A wszystko to tak blisko nas.
Przyjdź i odkryj wiosnę już teraz! Tak, tak ptasie zwiastuny wiosny już pojawiają się w Polsce – pierwsze czajki, skowronki, żurawie. Zapraszamy na bezpłatny spacer, na którym będziemy tropić ptasie i wiosenne ślady. Spacer odbywa się z okazji Dnia Wróbla, przypadającego 20 marca.

PROWADZĄCY:
Wydarzenie poprowadzi ornitolog Paweł Pstrokoński – znakomity specjalista i przewodnik po ptasim świecie, zarażający ptasią pasją nawet tych, którzy nie podejrzewali się wcześniej o takie zainteresowania. Bardzo polecamy!

GDZIE I KIEDY:
Wycieczka odbędzie się 7 marca o godz. 9.00. Zbiórka przy zajezdni tramwajowej ŻERAŃ FSO. Trasa prowadzić będzie wzdłuż prawego brzegu rzeki, od mostu Grota-Roweckiego do mostu Łazienkowskiego. Istnieje możliwość wcześniejszego odłączenia się od grupy. Spacer potrwa około 3,5 godzin.

CO ZABRAĆ:
Mile widziane własne lornetki. Okrycie wierzchnie i obuwie prosimy dostosować do warunków pogodowych. Ważne, żeby było ciepłe i wygodne. Warto także zabrać coś do picia i jakąś drobną przekąskę.

ZAPISY:
Dla komfortu spacerowania grupa jest ograniczona do 25 uczestników. Prosimy o zapisy, drogą mailową, na adres: irena.jazukevic@zrodla.org.pl. W treści prosimy podać imiona i nazwiska osób chcących wziąć udział w spacerze oraz kontakt telefoniczny. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie jest częścią projektu „Ekologia mieszczucha” realizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery