menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2014-12-01, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.


Z okazji Światowego Dnia Jeża Źródła zapraszają na (spóźnione) otwarte bezpłatne warsztaty poświęcone tym sympatycznym zwierzętom. Warsztaty odbędą się 3 grudnia w godzinach 16:00-18:00 w fili numer 8 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej na osiedlu Bohaterów Września 26.

Jeże możemy spotkać po zmroku na obrzeżach lasów, w parkach, ale również na osiedlach w dużych miastach czy przy ruchliwych drogach. Jeże w poszukiwaniu pokarmu, co noc pokonują odległość ok. 2-3 km. Wydawać by się mogło, że to rozkoszne, choć kolczaste zwierzątko, jako gatunek miewa się dobrze skoro tak często można je spotkać. W rzeczywistości jeże są gatunkiem zagrożonym i bez odpowiedniej ochrony w ciągu kilkunastu lat wyginą. Niestety, największym zagrożeniem dla jeży jest człowiek, dlatego tak ważne jest aby poznać zwyczaje i potrzeby jeży. Dzięki temu łatwiej będzie je chronić.

Podczas warsztatów dowiemy się m.in. jak żyją jeże, co jedzą, gdzie śpią, poznamy ciekawostki z ich życia. Nauczymy się rozpoznawać po czym poznać czy jeż, którego spotykamy potrzebuje pomocy i jak najlepiej mu jej udzielić lub gdzie się udać po pomoc jeśli sami nie możemy mu pomóc.

W trakcie zajęć każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie wykonać broszkę, breloczek lub zawieszkę na choinkę. Z racji zbliżających się świąt własnoręcznie zrobiony jeżyk może być również bardzo miłym upominkiem na mikołaja lub pod choinkę.

Zajęcia są bezpłatne, ale z uwagi na ograniczoną ilość miejsc w sali prosimy o zapisy telefoniczne: 519 326 986 lub mailowe: krakow@zrodla.org.pl

DATA: środa 3 grudnia 2014
GODZINY: 16:00-18:00
MIEJSCE: Nowohucka Biblioteka Publiczna Filia nr 8
Os. Bohaterów Września 26
Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery