menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2014-11-19, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.


Zapraszamy wszystkich – małych i dużych – na bezpłatne warsztaty „Prezenty z różnych stron świata”. Samodzielnie przygotujemy podarunki z okazji zbliżających się Mikołajek (tak tak, to już niedługo!) oraz będziemy świętować Tydzień Edukacji Globalnej (TEG).
Nie lubisz tłoku w centrach handlowych? Nie masz pomysłu na ciekawy, estetyczny prezent? Chciałbyś/chciałabyś przygotować dla bliskich coś ładnego i oryginalnego – coś, co jasno da do zrozumienia, że zostało wykonane z sercem? Potrzebujesz inspiracji i odrobiny pomocy? A może po prostu chcesz spędzić rodzinną sobotę w miłej atmosferze?

22 listopada (sobota), godz. 11:00-13:00
Łódź, Centralne Muzeum Włókiennictwa, ul. Piotrkowska 282

Wstęp wolny!
Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Obchodzony corocznie w listopadzie TEG to okazja, aby porozmawiać o zależnościach, jakie łączą nas z ludźmi na całym świecie. Często organizuje się w tym terminie debaty i spotkania poświęcone wyzwaniom współczesności – problemowi głodu, konsekwencjom zanieczyszczenia środowiska, społecznym nierównościom. Jednak TEG może też mieć radosne oblicze i wiązać się z nauką szacunku do innych kultur, budzeniem zaciekawienia nimi oraz łamaniem krzywdzących stereotypów.

Co będzie się działo na warsztatach?
Pod fachowym okiem uczestnicy i uczestniczki wykonają prezenty (np. gry planszowe i zręcznościowe, ozdoby do domu, „etniczną” biżuterię, worry dolls, kolorowe ptaki, niewielkie instrumenty muzyczne oraz adwentowego Mikołaja z długą brodą). Zapewniamy materiały.
Dzieci i dorośli będą mogli poznać i pobawić się w gry popularne w innych regionach świata. Dobra zabawa gwarantowana.

Wydarzenie jest częścią projektu „Postaw na rozwój. Zrównoważony! - 2. edycja" i jest współfinansowane w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 roku.Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery