menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2014-09-18, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

W niedzielne popołudnie, 14 września, wspólnie z grupą entuzjastów miejskiej zieleni, wyruszyliśmy na ulice Łodzi, aby choć trochę odmienić ich szare, betonowe oblicze. Wyposażeni w sadzonki roślin, łopaty, grabki, ziemię i konewki, zjawiliśmy się na ul. Więckowskiego i rozpoczęliśmy akcję wielkiej przemiany rozjeżdżonego klepiska w bujny zieleniec. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z happeningu.

Zieleń rządzi! Akcją dowodziła pani Sylwia Barłoga z Centrum Ogrodniczego TRACZ, która fachowym okiem zaplanowała rozmieszczenie roślin i motywowała uczestników do dzielnego przekopywania ziemi. Przodownikami pracy ogrodniczej okazali się uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 24 w Łodzi, którzy przybyli na happening wspólnie ze swoim wychowawcą - panem Mirosławem Malinowskim. Oprócz roślin, zasadziliśmy także dwie tablice, które będą przypominały przechodniom, jak wielkim skarbem jest zieleń w centrum miasta.

Po ciężkiej pracy, przyszedł czas na posiłek regeneracyjny. Wegańskie, w pełni roślinne babeczki z daktylami, uczestnicy spałaszowali, spoglądając dumnie na swoje piękne dzieło - kolorowy zieleniec w samym centrum betonowej dżungli miasta.

Bardzo dziękujemy pani Sylwii Barłodze z Centrum Ogrodniczego TRACZ za profesjonalną pomoc, mnóstwo informacji i praktycznych porad dotyczących miejskiego ogrodnictwa.

Serdecznie dziękujemy także panu Mirosławowi Malinowskiemu oraz jego uczniom za tak liczne przybycie i wspólną, zakończona pełnym sukcesem akcję. Łódzka zieleń pozdrawia zaangażowanych nastolatków!

Pamiętajcie: ZIELEŃ RZĄDZI!Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery