menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2014-09-10, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.Chcesz być partyzantką/em ogrodniczym, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? To wydarzenie jest dla Ciebie!

Wszystkich, którzy mają zielono w głowach i marzą o Łodzi jako mieście gościnnym dla przyrody, zapraszamy 14 września na wyjątkowe wydarzenie, łączące teorię i praktykę z zakresu zazieleniania miasta.

11:00 - 12:30

Na początek SPOTKANIE z Jakubem Kronenbergiem z Fundacji Sendzimira, który opowie nam o najczęstszych błędach związanych z zazielenianiem miast i podpowie jak ich unikać. Będzie sporo przykładów z łódzkiego podwórka. Dawka wiedzy teoretycznej pozwoli Wam sadzić w mieście tak, żeby chciało rosnąć!

13:00 - 14:15

IDZIEMY W MIASTO! Przekuwamy wiedzę teoretyczną w praktykę i zamieniamy zaniedbane klepiska w bujne zieleńce. Pod okiem doświadczonego ogrodnika, przywrócimy do życia kilka zdegradowanych trawników przy ulicy Więckowskiego. Dowiecie się jakie rośliny dobrze czują się w mieście oraz jak i kiedy prawidłowo je sadzić. Zasadzimy też... tabliczki ze specjalnym przesłaniem dla mieszczuchów.

Uwaga! Każdy uczestnik happeningu otrzyma od nas i Centrum Ogrodniczego TRACZ bezpłatne sadzonki oraz niezbędne narzędzia ogrodnicze. Możecie też przynieść własne rośliny do posadzenia - najlepiej aby były to gatunki wieloletnie i odporne na suszę. Jeśli dysponujecie ziemią, także możecie ją zabrać - na pewno mądrze wykorzystamy ją podczas naszej akcji.

Dobra wiadomość! Dla wszystkich uczestników miejskiego sadzenia, przewidujemy słodko-roślinne niespodzianki :-)

14:30

ODWIEDZINY w Muzeum Sztuki (MS1), gdzie dowiemy się po co w muzeum rosną warzywa... Będzie też okazja zapoznać się z projektem "Jabłko. Introdukcja. (Ciągle i ciągle od nowa)", w ramach którego w Łodzi sadzone są jabłonie. Chcesz dołączyć do tej akcji? Będzie ku temu okazja.

Zapraszamy obecnych i przyszłych partyzantów ogrodniczych, w każdym wieku. Całe wydarzenie jest bezpłatne i otwarte. Odbędzie się niezależnie od pogody.

KIEDY: 14 września (niedziela) - 11:00 - spotkanie - 13:00 - zbiórka dla osób, które nie zdążyły zapisać się na spotkanie, ale chcą wziąć udział w sadzeniu roślin - 14:30 - wizyta w MS1 (dla chętnych)

GDZIE: Spotkanie o godz. 11:00 a także zbiórka o 13:00 dla chcących wziąć udział w sadzeniu - Ośrodek Działań Ekologicznych Źródła, ul. Zielona 27. Po 13:00 szukajcie nas na ul. Więckowskiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Gdańską. Na pewno będzie nas widać! :-)

Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery