menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2014-09-02, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.Wrzesień to miesiąc powrotu do miast. Rozpoczynają się zajęcia w szkołach, kończy się sezon urlopowy - ulice ponownie zapełniają się ludźmi. Za mieszkańcami jak cień wracają korki i problemy komunikacyjne. Czy nic nie da się z tym zrobić? Czy rzeczywiście liczba samochodów musi rosnąć, bo takie są konsekwencje postępu, a mieszkający w centrum skazani są na hałas i spaliny?

Miasta Europy Zachodniej już od kilku dekad szansy na rozwój upatrują nie w rozbudowie dróg, ale w tworzeniu przestrzeni publicznych wysokiej jakości. Hamburg i Helsinki ogłosiły, że za około 10 lat ich mieszkańcy w ogóle nie będą potrzebowali samochodów. Czy Niemcy i Finowie oszaleli? W Łodzi hasło "zielone miasto bez samochodu" budzi w najlepszym wypadku daleko idący sceptycyzm.

Zapraszamy Was serdecznie na drugi spacer śladem "miejskiej ekologii". Tym razem skupimy się na tematyce transportu i jakości przestrzeni miejskiej. Opowiemy o tym, jak pogodzić sprawny system transportowy z wysoką jakością życia w mieście. Pokażemy, jak za pomocą różnych narzędzi - od drobnych ulepszeń po zmiany w skali całego miasta - naprawiać miasto. Opowiemy o tym, jak polityka realizowana przez miasto wpływa na jego funkcjonowanie. Nie zabraknie też tematów związanych z zielenią, planowaniem przestrzennym, a także zdrowiem. Trasa spaceru pozwoli odwiedzić u progu jesieni trzy łódzkie parki.

Spacer jest otwarty dla wszystkich i bezpłatny.

PROWADZENIE: Tomasz Bużałek

KIEDY: zbiórka 13 września (sobota) o godz. 11.00

GDZIE: spotykamy się na placu Dąbrowskiego, koło fontanny

Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery