menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2014-07-28, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Polska Zielona Sieć oraz Rada OPZZ Województwa Małopolskiego ogłaszają nabór uczestniczek i uczestników do drugiej edycji bezpłatnego cyklu szkoleń pt. „Globalny świat pracy – Globalne działania”.

Szkolenia odbędą się w ramach międzynarodowego projektu pt. „Godna Praca – Godne Życie!”, który w Polsce realizowany jest przez Polską Zieloną Sieć oraz Radę OPZZ Województwa Małopolskiego. Szkolenie adresowane jest do przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych, członków i członkiń związków zawodowych, niezależnych działaczy i działaczek społecznych oraz innych osób zainteresowanych tematyką szkolenia. Podczas sześciu dwudniowych spotkań poruszać będziemy zagadnienia dot. wpływu globalizacji na sytuację pracowników/nic z krajów globalnej Północy i Południa, w tym szczególnie na pozycję kobiet. Poznamy międzynarodowe mechanizmy umożliwiające egzekwowanie praw pracowniczych oraz strategie i narzędzia do prowadzenia lokalnych i globalnych kampanii dot. sytuacji pracowników/ic. Spotkamy się z reprezentantkami sektora odzieżowego z Kambodży, wymienimy się z nimi doświadczeniami w zakresie problemów z wdrażaniem godnych standardów zatrudnienia i podyskutujemy o możliwych wspólnych działaniach. Nie ominiemy też głównych problemów, z którymi stykają się osoby pracujące w Polsce – np. nadużywania umów cywilnoprawnych.

Zapewniamy interaktywne metody działania, elementy edukacji globalnej, multimedialne narzędzia, ciekawych i kompetentnych gości – reprezentantów i reprezentantki związków zawodowych, trzeciego sektora, środowisk akademickich i biznesowych.

Analogiczne szkolenia odbywają się równolegle w 5 krajach, które są partnerami projektu.

Co zaplanowaliśmy?

· 6 dwudniowych warsztatów (od września 2014 do maja 2015)
· warsztat wyjazdowy w Rumunii
· spotkanie z gośćmi z Kambodży
· możliwość wzięcia udziału w wyjeździe studyjnym do Bangladeszu, do Brazylii i do jednego z europejskich krajów (po jednym miejscu na kraj)
· możliwość wzięcia udziału w okrągłym stole w Europarlamencie na temat godnych warunków pracy

Organizatorzy pokrywają koszty przejazdu, wyżywienia oraz zakwaterowania. Szkolenia odbywać się będą w Krakowie. Ilość miejsc jest ograniczona: zajęcia odbywać się będą w 15-osobowej grupie.

Wymagania w stosunku do uczestniczek/ków:
· obecność na zajęciach (nieobecność na zajęciach skutkuje skreśleniem z listy)
· przygotowanie indywidualnego projektu, który upowszechniał będzie we własnym środowisku tematykę projektu do 15 grudnia 2014 r.
· znajomość języka angielskiego jest bardzo mile widziana

Na zgłoszenia czekamy do 7 września. Aby się zgłosić, proszę kliknąć TUTAJ.

Po 8 września skontaktujemy się z kandydat(k)ami i poinformujemy o wynikach rekrutacji.

Dwa pierwsze zjazdy odbędą się:
· 25-26 września 2014 r.: „Jak się żyje i pracuje w globalnej wiosce? Społeczne, gospodarcze i środowiskowe aspekty globalizacji.”
· 15-16 października 2014 r.: Godna praca, godna płaca, godne życie: obywatelskie strategie na rzecz poprawy sytuacji pracowników globalnego Południa. Spotkanie gośćmi Kambodży.

Prosimy o przemyślane zgłoszenia. Zaznaczamy, że spotkania odbywać się będą w dni powszechne, w godz. od 10.00 dnia pierwszego do 16.00 dnia drugiego. Osoby spoza Krakowa muszą wziąć pod uwagę możliwość przyjazdu w dzień poprzedzający szkolenie.

O projekcie

„Godna praca – Godne Życie!” to międzynarodowy projekt realizowany w Polsce przez Polską Zieloną Sieć oraz Radę OPZZ Województwa Małopolskiego. Głównym celem projektu jest wzmacnianie solidarności międzynarodowej w odniesieniu do kwestii pracowniczych pomiędzy globalną Północą a Południem oraz zbudowanie międzynarodowej sieci aktywistów i aktywistek szerzących ideę godnych warunków pracy. Projekt realizowany jest w 6 krajach: oprócz Polski są to Austria, Brazylia, Bułgaria, Litwa i Rumunia.

Kontakt w sprawie szkoleń: Iwona Bojadżijewa – iwona@zielonasiec.plWróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery