menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2014-05-23, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Tematyka inteligentnych sieci energetycznych to wciąż pewnego rodzaju zagadka. Niewiele osób wie co oznaczają zmiany wprowadzane w polskim systemie energetycznym. Niewiele też osób wie jakie dają możliwości. Dlatego właśnie powstał energetyczny spot Polskiej Zielonej Sieci, który wkrótce pojawi się w polskich stacjach radiowych! Zestawiono w nim, w dość obrazowy i nie do końca poważny sposób przestarzałe i nowoczesne rozwiązania energetyczne, posłuchajcie sami:Dlaczego w spocie promowana jest postawa prosumencka?

W polskim systemie energetycznym brakuje nowoczesnych rozwiązań. Za mało energii uzyskujemy z odnawialnych źródeł. Jednocześnie za dużo jej tracimy przesyłając na dalekie odległości (w naszym kraju straty wynikające z przesyłu sięgają nawet 12%!).
Zastąpienie tradycyjnych sieci energetycznych inteligentnymi (ISE) jest krokiem na przód, który pomoże unowocześnić polską energetykę. Jednak aby ISE z nowoczesnej technologii stały się systemem energetyki obywatelskiej niezbędni są indywidualni producenci energii - prosumenci (Kim jest prosument) !

Powszechnie wiadomo, że każda duża inwestycja szkodzi naszemu środowisku. Dlatego właśnie najzdrowszym dla naszej planety (a także nas samych) sposobem na pokrycie stale rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną jest energetyka rozproszona. Wytwarzanie energii w mikroinstalacjach to wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. Dodatkowo, prosumenci wytworzoną energię w większości zużywają w swoich domach czyli w miejscu jej produkcji a to niweluje straty związane z przesyłem energii na dalekie odległości.

Żródło: www.dlaklimatu.pl, www.facebook.com/dlaklimatuWróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery