menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2014-05-20, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Interdyscyplinarna pracownia KOT DERRIDY zaprasza na spotkanie z dr Katarzyną de Lazari

"Małpa w sądzie - Steve Wise i Nonhuman Rights Project".

Podczas seminarium zastanowimy się nad pomysłem nadania praw podstawowych zwierzętom. Czy taka koncepcja jest możliwa do zrealizowania i czy w ogóle ma sens?

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 29 maja, o godz. 18.30 w Litera Cafe, ul. Nawrot 7 w Łodzi.

Dr Katarzyna de Lazari-Radek pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. Zajmuje się przede wszystkim filozofią utylitarystyczną, etyką (głównie w ujęciu Petera Singera) oraz kwestiami związanymi z bioetyką.

O CYKLU

Organizowany wiosną 2014 cykl seminariów pracowni KOT DERRIDY podejmuje temat relacji człowiek-zwierzę z perspektywy krytycznej. Zastanowimy się nad praktycznymi konsekwencjami wynikającymi z myśli posthumanistycznej. Postaramy się też zbadać, czy i w jaki sposób koncepcje współczesnych filozofów i etyków mogą się przełożyć na tworzenie alternatywnych relacji między ludźmi a innymi podmiotami życia.

Kim jest zwierzę i czy może być człowiekiem? Dlaczego „nigdy nie byliśmy ludźmi”? Czy wizja pokojowego współistnienia homo sapiens z przyrodą nie jest utopią? To tylko kilka pytań, nad którymi zastanowimy się w najbliższych miesiącach.

Wstęp na wszystkie seminaria wolny!

O KOCIE DERRIDY

KOT DERRIDY to otwarte laboratorium myśli posthumanistycznej i międzygatunkowej działające przy fundacji Bios Amigos. Łączy w sobie elementy praktyki kuratorskiej, badawczej i aktywistycznej. Blisko mu zarówno do zaangażowanych etycznie przejawów bio artu, rozwijanej na uczelniach refleksji związanej z krytyką ekologiczną i studiami nad zwierzętami, jak i działań upowszechniających i edukacyjnych.

Celem Pracowni jest zgłębianie etycznych aspektów relacji człowieka z „resztą świata” – głównie zwierzętami, ale także roślinami i ekosystemami – a również krytyczna analiza antropocentrycznych przejawów współczesnej kultury. Podejmuje próby poszukiwania alternatywnych form budowania relacji między gatunkami opartych na podejściu biocentrycznym, poziomym, skoncentrowanym na relacji i współpracy.

Więcej na: www.biosamigos.plWróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery