menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2014-05-10, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Poznaj Wisłę i jej mieszkańców.

Zapraszamy na wycieczkę wzdłuż Wisły w Warszawie: z Saskiej Kępy na Pragę. Spacer poprowadzi Przemek Pasek z Fundacji Ja Wisła. Spotykamy się w środę, 14 maja o godzinie 18.00 pod pomnikiem Generała Zygmunta Berlinga, w okrążeniu ślimaków Trasy Łazienkowskiej i Wału Miedzeszyńskiego. Trasa spaceru liczy 6 km i prowadzi nadwiślańską ścieżką, trochę piaskiem, trochę po krzakach, należy mieć terenowe buty. Wycieczka zakończy się ok. godz. 20 pod Mostem Gdańskim przy ZOO.

Podziwiać będziemy panoramę rzecznego miasta Warszawy z najlepszej strony w czasie tuż przed zachodem słońca. Poznamy tajemnicze historie Saskiej Kępy, dawnej wyspy wiślanej zamieszkiwanej w XVII w. przez Holendrów. Zanurzymy się w łęgowym lesie. Odwiedzimy kloszarda mieszkającego w szałasie na drzewie. Dowiemy się, w jaki sposób Wisła jest uregulowana w Warszawie i czy grozi nam powódź. Spotkamy mewy, rybitwy i dzięcioły czarne. A przy odrobinie szczęścia także ptaki wędrowne, które 12 maja obchodzą swoje doroczne święto. Poszukamy domku bobra i śladów wydry na piasku. Spojrzymy na Stare Miasto oczyma Mistrza Cannaletta, przywołując jego słynną panoramę Warszawy od strony Pragi. Sprawdzimy, ile jest w Śródmieściu w Warszawie i jak się do nich dostać promem. Na zakończenie możemy zapalić ognisko i upiec kiełbaski. Kiełbaski i inne akcesoria do pieczenia należy zabrać ze sobą w plecaku.

Wydarzenie jest częścią projektu „Ekologia mieszczucha”, realizowanego przez ODE „Źródła” dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szczegóły znajdziecie na: facebooku.Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery