menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2014-03-19, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Rusza wiosenna edycja seminariów Kota Derridy

Spotkanie z Agnieszką Kowalczyk "Krytyczne studia nad zwierzętami – aktywizm i akademia" to pierwsze z cyklu otwartych seminariów organizowanych przez pracownię Kot Derridy. Odbędzie się ono 26 marca (środa) o godzinie 18.30 w Litera Cafe (ul. Nawrot 7) w Łodzi.

Agnieszka Kowalczyk (ur. 1985) – doktorantka w Instytucie Filozofii UAM. Studiowała filozofię i kulturoznawstwo. Zajmuje się krytycznymi studiami nad zwierzętami, ekofeminizmem, feminizmem materialistycznym, socjologią wiedzy, społecznymi studiami nad nauką.


O CYKLU

Kim jest zwierzę i czy może być człowiekiem? Dlaczego „nigdy nie byliśmy ludźmi”? Czy wizja pokojowego współistnienia homo sapiens z resztą przyrody nie jest utopią? To tylko kilka pytań, nad którymi zastanowimy się w najbliższych miesiącach.

Organizowany wiosną 2014 cykl seminariów pracowni KOT DERRIDY zakłada zgłębienie praktycznych konsekwencji wynikających z myśli posthumanistycznej. Jego celem jest zbadanie, czy i w jaki sposób filozoficzne koncepcje takich myślicieli, jak Jacques Derrida, Bruno Latour, Giorgio Agamben czy Donna Haraway mogą się przełożyć na konstruowanie alternatywnych relacji między ludźmi a innymi podmiotami życia.

Wstęp na wszystkie seminaria wolny!

O KOCIE DERRIDY

Interdyscyplinarna bracownia KOT DERRIDY to otwarte laboratorium myśli posthumanistycznej i międzygatunkowej działające przy fundacji Bios Amigos. Łączy w sobie elementy praktyki kuratorskiej, badawczej i aktywistycznej. Blisko mu zarówno do zaangażowanych etycznie przejawów bio artu, rozwijanej na uczelniach refleksji związanej z krytyką ekologiczną i studiami nad zwierzętami, jak i działań upowszechniających i edukacyjnych.

Celem Pracowni jest zgłębianie etycznych aspektów relacji człowieka z „resztą świata” – głównie zwierzętami, ale także roślinami i ekosystemami – a również krytyczna analiza antropocentrycznych przejawów współczesnej kultury. Podejmuje próby poszukiwania alternatywnych form budowania relacji między gatunkami opartych na podejściu biocentrycznym, poziomym, skoncentrowanym na relacji i współpracy.

Więcej na: www.biosamigos.plWróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery