menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2013-12-10, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.Polska Zielona Sieć serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na amatorski film o energii. Każdy film promujący ekologiczne i nowoczesne podejście do konsumpcji energii ma szansę. Nakręcony przez młodszych i starszych amatorów, kamerą, telefonem albo aparatem. Pokaż, że można zużywać mniej energii, zmieniać swoje nawyki, albo zostać prosumentem i produkować energię w przydomowym mikroźródle. Wypowiedz swoje zdanie o energii!

Wyjaśnij całej Polsce kim jest prosument, czym jest inteligentna sieć energetyczna, albo zastanów się jak możesz w codziennym życiu zmniejszyć ilość konsumowanej energii i skąd ona pochodzi. Zużywasz ją na każdym kroku, czasem nawet nieświadomie: wjeżdżając windą na 1 piętro, gotując bez przykrywki, marnując wodę (doprowadzenie wody do domu wymaga użycia pomp), jeżdżąc na krótkie dystanse autem itd. Powstanie każdej rzeczy i wydobycie każdego surowca wiąże się ze zużyciem w tym celu energii. Dlatego na każdym kroku mamy szansę ją oszczędzać, myśląc o tym, jak nie uprawiać nadkonsumpcji. Pomyśl jak w osiągnięciu tego celu pomogą nam wszystkim inteligentne sieci energetyczne.

Zadaniem Uczestników jest przesłanie filmu, który będzie poruszał i promował jeden lub kilka z następujących tematów:
 • inteligentne sieci energetyczne (czym są, co zmienią w życiu konsumenta energii, jakie dają możliwości),
 • inteligentne liczniki energii (jak ułatwią życie konsumentom i pozwolą oszczędniej konsumować energię),
 • przydomowe mikroźródła energii,
 • prosument (jak można samemu produkować energię i po co),
 • demokratyzacja energetyczna (możliwość wyboru źródła energii),
 • metody oszczędzania energii i zwiększania efektywności jej zużycia w domu lub pracy oraz ich efekty,
 • efektywność energetyczna i jej znaczenie,
 • odnawialne źródła energii – ich znaczenie dla indywidualnych osób i całego kraju (np. bezpieczeństwo energetyczne, miejsca pracy, zanieczyszczenie środowiska i powietrza, zdrowie),
 • wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w okolicy,
 • związek energii z ekologią,
 • odpowiedzialna i oszczędna konsumpcja energii i jej znaczenie,
 • neo nawyki – zmiana nawyków konsumpcji energii na bardziej Nowoczesne, Energooszczędne, Odpowiedzialne (wykorzystanie hasła kampanii).
Wystarczy poruszyć jeden z wymienionych tematów w dowolnie wybrany przez siebie sposób: dosłownie, symbolicznie, poprzez wideo-kolaż ze zdjęć z podkładem muzycznym, teledysk do piosenki, lipdub, wideo instruktażowe, artystyczny film z przesłaniem, film animowany, film niemy, reportaż itd. - pod warunkiem, że nadsyłane prace pozostaną dziełem audiowizualnym i promować będą dosłownie lub metaforycznie tematykę konkursu. Film powinien zachęcać do zmiany sposobu traktowania i użycia energii na bardziej nowoczesny, ekologiczny i oszczędny, pokazywać własne przemyślenia czy doświadczenia związane z tematami konkursu.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie: www.dlaklimatu.pl/neowideo.

Konkurs jest częścią kampanii edukacyjnej Polskiej Zielonej Sieci pt. „Nowocześnie, energooszczędnie, odpowiedzialnie – Inteligentne Sieci Energetyczne. Kampania informacyjna na temat korzyści społecznych z wdrażania ISE.” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Konkurs objęty jest Patronatem portalu Filmweb.plWróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery