menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2013-11-13, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Kto z nas zapytany na ulicy będzie potrafił jednym tchem wymienić kraje wchodzące w skład obszaru geograficzno-politycznego zwanego Azją Centralną? Z badań wynika, że oprócz specjalistów niewiele jest takich osób. Wychodząc naprzeciw temu stwierdzeniu Instytut Wschodnich Inicjatyw rozpoczął realizację projektu W sieci globalnej. Rozwojowe wyzwania Azji Centralnej, który w prosty i przystępny sposób opowie o kilku faktach związanych z Azją Centralną. Zakres tematyczny projektu obejmuje przede wszystkim IV poziom edukacyjny. Odwołuje się on do podstawy programowej przedmiotów takich jak: wiedza o społeczeństwie - "problemy współczesnego świata" i "dostrzeganie współzależności we współczesnym świecie"; geografia "współczesne problemy demograficzne i społeczne świata", "zróżnicowanie gospodarcze świata", historia - "wiek XX, Europa i świat w okresie rywalizacji ZSRR i Stanów Zjednoczonych".

Wydarzenia w ramach projektu:

1) publikacja filmów edukacyjnych
Przez cały listopad na kanale YouTube IWI będą publikowane kilkuminutowe animacje edukacyjne o Azji Centralnej(geografia i klimat, geopolityka i konflikty polityczne, dostęp do wody, klęski ekologiczne, emigracja zarobkowa, edukacja, opieka medyczna, różnorodność etniczna, różnorodność kulturowa oraz nieformalne instytucje społeczne). Każda z nich będzie dostępna na wolnych licencjach, oznacza, to, że będzie je można pobrać za darmo i wykorzystywać do celów edukacyjnych.

2) Quiz internetowy
Od 13 do 30 listopada na fan page IWI na Facebooku dostępne będą pytania nawiązujące do tematyki omawianej w filmach edukacyjnych. Warto sprawdzić swoją wiedzę na temat Azji Centralnej i wygrać ciekawe nagrody. Lista nagród dostępna jest na stronie IWI.

3) Event w Katowicach
Ostatnią częścią projektu będzie wydarzenie podsumowujące, które odbędzie się w Katowicach.

Program wydarzenia:
17:00 - 17:30 Edukacja Globalna o Azji Centralnej, czyli krótki wstęp do rozmowy o tym, co dzieje się w Kazachstanie, Uzbekistanie, Kirgistanie, Turkmenistanie i Tadżykistanie
17:30 - 18:30 Spotkanie z Robertem Maciągiem
18:45 - 20:45 Spotkania z podróżnikami, pokazy slajdów
21:00 - 22:00 Film: "Porwane narzeczone" - Peter Lom
Miejsce: klubokawairnia Strefa Centralna w CKK im. Krystyny Bochenek, Plac Sejmu Śląskiego 2, 40-032 Katowice.

Projekt realizowany jest przez Instytut Wschodnich Inicjatyw w ramach projektu"W sieci globalnej. Rozwojowe wyzwania Azji Centralnej". Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013r.

Partnerzy projektu: CKK im. Krystyny Bochenek, Fundacja Edukacja dla Demokracji, MFF WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła", CEO, Grupa Zagranica, Lomfilms, Szponolith, Clou, Silesiacage, Stowarzyszenie Garuda.

Kontakt: Agata Hofelmajer-Roś, 660 477 531

Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery