menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2013-10-28, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Inteligentna sieć energetyczna to system, który wykorzystując nowoczesne technologie pozwala na stałe monitorowanie produkcji i zużycia energii w czasie rzeczywistym. Poprzez specjalne liczniki (tzw. liczniki inteligentne) oraz system informatyczny każdy z nas wkrótce będzie mógł na bieżąco kontrolować zużycie energii i wysokość rachunku. System ISE, który już został wprowadzony w wielu państwach w Europie, jest również jednym ze sposobów, który ma ustrzec nas przed przerwami w dostawie energii m.in. dzięki rozwojowi systemu rozproszonych źródeł energii odnawialnej (OZE) oraz wyrównaniu jej dobowego zużycia.

Inteligentne Sieci Energetyczne, które wkrótce zawitają do naszych domów to dość trudny temat, jednak obowiązkowy dla każdego, kto chce mieć wpływ na wysokość własnych rachunków za energię. Dlatego, aby przyswojenie wiedzy związanej z ISE nie było zadaniem polegającym na studiowaniu skomplikowanych raportów, Polska Zielona Sieć postanowiła przygotować interaktywne narzędzie, opracowane specjalnie z myślą o tych, którzy pierwszy raz stykają się z tematyką inteligentnych sieci.
W interaktywnej prezentacji, z myślą o odpowiedzialnych konsumentach zebrane zostały kluczowe informacje związane z nowoczesną energetyką. Mapa myśli "Alfabet ISE" - dlaklimatu.pl/alfabet-ise/A dla tych, którzy zechcą pozostać na bieżąco w energetycznych tematach Polska Zielona Sieć przygotowała Planetę RSS - internetowy dziennik zbierający najświeższe newsy w języku polskim i angielskim: dlaklimatu.pl/planeta/

Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery