menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2013-10-07, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

8 października (wtorek) w Świetlicy Krytyki Politycznej w Łodzi (ul. Piotrkowska 101) odbędzie się projekcja filmu "To tylko zwierzęta" oraz dyskusja z udziałem m.in. Dariusza Gzyry (Stowarzyszenie Empatia) i Marty Karbowiak (Fundacja Pomocy Zwierzętom "Kłębek"). Spotkanie poprowadzi Ewa Kamińska-Bużałek (ODE Źródła). Polecamy!

Sejmowy spór wokół uboju rytualnego sprawił, że zaczęliśmy rozmawiać o tym, jak daleko możemy się posunąć w traktowaniu zwierząt jako istot, które mają służyć ludziom – np. jako pokarm czy narzędzie uprawiania kultu religijnego. Nawet w prasie głównego nurtu pojawiły się teksty wzywające do przejścia na weganizm, co zwykle uchodzi za radykalny wybór.

Czy nasz stosunek do zwierząt i przyrody rzeczywiście się zmienia? Czy odejście od antropocentryzmu jest w ogóle możliwe? Jak wiele powinniśmy od siebie wymagać? Dlaczego niektóre kampanie na rzecz praw zwierząt są skuteczne, a inne wzbudzają niechęć? Na wymienione zagadnienia spojrzymy z perspektywy etycznej oraz psychologicznej.

O filmie: "To tylko zwierzęta" (2012) jest pierwszym polskim pełnometrażowym filmem dokumentalnym, poruszającym temat praw zwierząt. Kim są zwierzęta i jakie zajmują miejsce we współczesnym społeczeństwie? Dlaczego są zabijane w ilościach, których nie da się zliczyć, dlaczego są więzione i zadaje im się niepotrzebny ból, skoro podobnie jak my chcą żyć, być wolne i unikać cierpienia? W jaki sposób uprzedmiotowienie zwierząt odbija się na relacjach międzyludzkich? Jeżeli odpowiedzią jest, że TO TYLKO ZWIERZĘTA, kim więc jest człowiek?Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery