menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2013-09-06, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Od 23 września do końca października uczniowie szkół z Łodzi i okolic będą mogli wziąć udział w bezpłatnych terenowych warsztatach ekologicznych z Ekomobilem Jeżowóz. Podczas zajęć uczniowie przeżyją przygodę badacza natury – poznają przyrodę wszystkimi zmysłami, odkryją co kryje się w leśnej ściółce, piszczy w trawie i pływa w stawie :-)

Warsztaty odbędą się w Łodzi (w Parku Julianowskim, na Zdrowiu i w Lesie łagiewnickim), w Zgierzu (w Parku Miejskim) oraz w Kanstantynowie (nad stawami przy ul. Łaskiej). Odwiedzimy też szkoły z okolic Łodzi. Zajęcia trwają 3h lekcyjne (135 minut, w trakcie przerwa), prowadzone są równolegle w 2 grupach, przez 2 trenerów. Z warsztatów mogą skorzystać maksymalnie 4 klasy z jednej szkoły. Zapraszamy!

Decyduje kolejność zgłoszeń. Zainteresowanych nauczycieli/nauczycielki prosimy o kontakt z Agnieszką Gaszyńską tel. 519 326 999.

Jeżowóz to laboratorium ekologiczne na kółkach w specjalnie zaadaptowanym samochodzie Mercedes Sprinter. Mikroskopy stereoskopowe, lornetki, czerpaki do łapania zwierząt wodnych, siatki na owady, lupy binokularne, pojemniki z lupą do obserwacji owadów, zestawy badawcze do analizy wody i gleby, stoliki i krzesełka a nawet karimaty - umożliwiają uczniom wykonywanie samodzielnych doświadczeń i obserwacji bezpośrednio na łonie natury.

Projekt mobilnej edukacji ekologicznej realizowany jest w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Agro – Group, dzięki dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zajęcia były dotychczas realizowane w województwach: podlaskim, dolnośląskim, śląskim, mazowieckim, podkarpackim i wielkopolskim, gdzie cieszyły się dużym zainteresowaniem nauczycieli i wzbudzały entuzjazmem wśród uczniów. Zapraszamy na strony www.ekomobil.pl i www.m.ekomobil.pl gdzie można uzyskać więcej informacji na temat mobilnej edukacji ekologicznej oraz zobaczyć zdjęcia z warsztatów.Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery