menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2013-04-02, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Dzisiaj (2 kwietnia) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Książek dla dzieci na rynku jest mnóstwo, jest dużo, a nawet bardzo dużo świetnych książek z ciekawymi bohaterami, dobrze napisanych i pięknie ilustrowanych. I jest co najmniej dwa razy tyle okrutnego badziewia. Jeśli jesteś zagubionym w gąszczu publikacji rodzicem, albo ciocią, wujkiem, babcią o zacięciu przyrodniczo-ekologicznym, a chcesz kupić dziś lub kiedy indziej dobrą książkę dla dziecka w wieku 6-12 lat to mamy propozycję - "Ryjówkę Przeznaczenia". Świetny komiks polskiego autora Tomasza Samojlika, doktora biologii z oddziału PAN w Hajnówce, znanego z wcześniejszych "Żubra Pompika" i "Żubra Żorża". Mamy, czytaliśmy, polecamy!

Z opisu wydawcy tj. Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk: Ryjówki to niewielkie, ruchliwe i wiecznie głodne ssaki. Niemal bez przerwy polują - nie pogardzą owadem, dżdżownicą, ślimakiem czy małą rybką. Mało kto jednak wie, że ryjówkom przydarzają się też mrożące krew w żyłach przygody. Gdy w lesie pojawia się Czarny Nieprzyjaciel, wróg wszelkiego istnienia, muszą szukać ratunku dla siebie i swojej doliny. Wedle starej przepowiedni w chwili próby ma im pomóc ryjówka przeznaczenia. Tylko jak ją znaleźć?
Zawiłe procesy ekologiczne z jedną z najbardziej fascynujących rodzin ssaków w roli głównej, przepowiednie wątpliwej skuteczności, awantury i perypetie, pościgi i brawurowe ucieczki! To wszystko, a nawet więcej, znajduje się na kartach "Ryjówki przeznaczenia" - opowieści fantasy w świecie ryjówek!Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery