menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2013-03-21, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.Dzisiaj, 21 marca, nie tylko z utęsknieniem wypatrujemy wiosny, ale także po raz pierwszy obchodzimy, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, Międzynarodowy Dzień Lasów.

Lasy obejmują blisko jedną trzecią naszego globu i są one niezbędne dla istnienia życia na Ziemi. Przynoszą nieocenione korzyści gospodarcze całym społeczeństwom. Trzy czwarte wody pitnej pochodzi z zalesionych rejonów. Lasy rosnące na stokach zapobiegają osuwaniu się ziemi, chronią społeczności nadmorskie przed tsunami i sztormami. Ponad 3 miliardy ludzi używa drewna jako paliwa, około 2 miliardy ludzi utrzymuje się z lasów i czerpie z nich dochody, a 750 milionów osób żyje na zalesionych obszarach. Ustanawiając Międzynarodowy Dzień Lasów i Drzew, Organizacja Narodów Zjednoczonych dąży do zwiększenia świadomości na temat ekosystemów leśnych i ich znaczenia dla zrównoważonego rozwoju – mówi w swoim przesłaniu Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moo. Przeczytaj pełną treść przesłania.

A my w tym dniu zachęcamy do skorzystania z materiałów edukacyjnych poświęconych lasom, a przygotowanych przez Polską Zieloną Sieć.
  • O odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji zasobów leśnych. Pakiet edukacyjny dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - część MERYTORYCZNA

  • O odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji zasobów leśnych. Pakiet edukacyjny dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - część EDUKACYJNA

  • Folder edukacyjny, a w nim Dekalog odpowiedzialnego konsumenta zasobów leśnych

A poza tym oszczędzajcie papier i sadźcie drzewa!

Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery