menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2011-10-04, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

. Polska Zielona Sieć gorąco zaprasza na drugą edycję
Festiwalu ŚWIAT NA TALERZU!


Przyjdź i dowiedz się więcej na temat najważniejszych wyzwań żywnościowych współczesnego świata oraz współzależności między krajami Globalnej Północy i Globalnego Południa.
W programie pokazy znakomitych filmów dokumentalnych, ciekawe dyskusje i warsztaty, wystawa oraz dobra muzyka.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp wolny!

Gdzie i kiedy:
Warszawa 14-15 X
Lublin 25-28 X
Rzeszów 25-26 XIPokazy filmów i dyskusje
Nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmy dokumentalne, w większości niewyświetlane dotychczas w Polsce, oraz gorące i inspirujące dyskusje z udziałem ekspertów. Tematy: przyczyny głodu na świecie i skuteczne sposoby walki z nim, zawłaszczanie ziemi, Sprawiedliwy Handel, wpływ zmian klimatu na rolnictwo w krajach Globalnego Południa, uprawy GMO, suwerenność żywnościowa.

Warsztaty
W ciekawy i przystępny sposób przedstawiające wiedzę o wpływie zmian klimatu, zawłaszczania ziemi oraz relacji handlowych na pogłębianie się ubóstwa i głodu w krajach Globalnego Południa. Co my możemy z tym zrobić?

Imprezy muzyczne z przesłaniem
Muzyka etniczna, afrykańska i reggae. Zagrają dla Was: Dikanda (15 X Warszawa), Lanaya z Burkina Faso (28 X Lublin) oraz WaDaDa (26 XI Rzeszów).

Szczegółowe programy na stronie http://globalnepoludnie.pl/Festiwal-SWIAT-NA-TALERZU-2011

Festiwal ŚWIAT NA TALERZU odbywa się w ramach kampanii WYŻYWIĆ ŚWIAT realizowanej przez Polską Zieloną Sieć i jej partnerów. Naszym celem jest informowanie o faktycznych przyczynach głodu i niedożywienia na świecie, a także promowanie zasad suwerenności żywnościowej oraz zrównoważonego i rodzinnego rolnictwa jako skutecznych sposobów walki z nimi. Poprzez nasze działania chcemy pokazać, że zrównoważone rolnictwo, lokalne systemy żywnościowe, świadoma konsumpcja oraz bardziej sprawiedliwe relacje między krajami Globalnej Północy i Globalnego Południa to rozwiązania, które przynoszą korzyści gospodarcze i społeczne, chronią środowisko naturalne i realnie wpływają na polepszenie sytuacji mieszkańców najbiedniejszych krajów.

Festiwal należy do międzynarodowej sieci festiwali ALIMENTERRE organizowanych m.in. we Francji, Belgii, Togo i Beninie. Zobacz jak było podczas I edycji Festiwalu.

Partnerzy Festiwalu w 2011 roku: Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Stowarzyszenie EKOSKOP, Społeczny Instytut Ekologiczny, Instytut Globalnej Odpowiedzialności, Francuski Komitet na rzecz Solidarności Międzynarodowej, Polska Akcja Humanitarna, Wegetariański Świat, Kuchnia.tv.

Festiwal ŚWIAT NA TALERZU jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej oraz w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r.

Kontakt: Emilia Ślimko - emilia@zielonasiec.pl, tel. 601 284 099; Maciej Skinderowicz - maciej@zielonasiec.pl, tel. 603 888 289Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery