menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2005-08-21, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Zapraszamy członków i sympatyków Źródeł, a także osoby, które chciałyby "zacząć coś robić" na spotkanie poświęcone nowym (jak i starym) projektom Źródeł i planom na najbliższy rok szkolny. Spotkanie rozpoczyna się 5 września (poniedziałek) o godz. 17.00, w naszym biurze (Łódź, Więckowskiego 33, pok. 310).
W najbliższym czasie rozpoczynamy realizację kilku nowych projektów, otrzymaliśmy również propozycje współpracy od zaprzyjaźnionych organizacji by razem realizować ich pomysły. Na spotkaniu będziemy mówić m.in.
- o udziale w Targach Energii Odnawialnej,
- o imprezach edukacyjnych w centrach handlowych,
- o Europejskich Dniach Dziedzictwa
- o naszych planach edukacyjnych: warsztatach, szkoleniach, zielonych szkołach
- o projekcie "Parki woj. łódzkiego" (uczniowie pod nadzorem nauczycieli opisują parki w swoich miasteczkach)
- o projekcie "EkoEdukatorzy" (szkolimy przyszłych edukatorów na 5-dniowym szkoleniu, a później wspieramy ich w działaniach w ich miejscowościach)
- o projekcie przedszkolnym (dot. upowszechniania edukacji ekol. w przedszkolach, projekt realizowany we współpracy z Fundacją Edukacji Ekologicznej i Rozwoju)
- o projekcie "Szkolny audyt" (uczniowie przeprowadzają w szkołach audyty, piszą program szkoły przyjaznej środowisku i wdrażają go, projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz Ekorozwoju "Agro-Group"
- o projekcie "Ekozespoły"
- o swoich pomysłach na działania opowiedzą też nasi nowi członkowie Monika (rewitalizacja Łodzi i komunikacja bez przemocy) i Adam (doradztwo dla przedsiębiorców),
i pewnie o wielu innych pomysłach na najbliższy rok.

Chcielibyśmy ustalić, co kto mógłby zrobić i w co się włączyć, we wszystkich tych działaniach jest szerokie pole do popisu dla ludzi z różnymi umiejętnościami, zainteresowaniami oraz możliwościami. Potrzebujemy grafików (chcemy wydać ładną grę edukacyjną dla dzieci), chętnych do prowadzenia zajęć (zapewniamy bezpłatny udział w szkoleniu dla EkoEdukatorow), przyrodników (botaników do udziału w projekcie parkowym), osoby do aktualizacji strony internetowej i korektora (będziemy wydawać w najbliższym czasie kilka publikacji).

W celu milszego spędzenia czasu zapewniamy co słodkiego. Oczywiście można przynieść cos dodatkowego ze sobą, wtedy będzie jeszcze milej :-)
Zapraszamy!Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery