menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2010-12-03, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Kupuj odpowiedzialnie zabawki przed świętami!

10 grudnia 2010 o godz. 18.00 zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu „Warsztat Świętego Mikołaja” w kinie Cytryna (Łódź, ul. Pomorska 39/41)

Czy pamiętacie swoje zabawki? Jak wyglądał wasz pokój? Jak obecnie wygląda pokój dziecięcy? Czy dzisiejsze produkowane masowo zabawki sprzyjają rozwojowi fizycznemu i psychologicznemu oraz kształtują umiejętności emocjonalne i społeczne naszych dzieci?
Czy może wszystkie te zabawki zajmują tylko miejsce w szafie czy na półkach? Czy wzrost liczby zabawek jest proporcjonalny do zmniejszania się terenów zielonych, gdzie dzieci mogą się swobodnie bawić? Czy zabawki kupowane są obecnie z poczucia winy, że spędzamy z dziećmi za mało czasu? Czy dzieci, które tworzą własne zabawki są szczęśliwsze? Albo bardziej twórcze? A może jedynie bardziej proekologiczne, ponieważ przetwarzają „odpady” budując samochody z puszek po groszku konserwowym?

A wiesz że ponad 75% światowego rynku zabawek wytwarzanych jest w Chinach. Niskie koszty produkcji zachęcają kolejne firmy do przenoszenia swoich fabryk do krajów Dalekiego Wschodu. Jak taki stan rzeczy wpływa na sytuację robotników? „Warsztat Świętego Mikołaja” to film o tym, co kryje się pod metką z napisem „made in china”. Chińscy robotnicy opowiadają o długim i ciężkim dniu pracy, niskich zarobkach i niebezpiecznych warunkach pracy. Ci którzy protestują lub próbują organizować związki zawodowe są szykanowani i zastraszani wyrzuceniem z pracy.

ODE Źródła, Przedszkole EKOLUDEK, Polska Zielona Sieć i Obywatele Obywatelom zapraszają wszystkich, którzy chcą odpowiedzialnie i etycznie kupować zabawki oraz wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć jak wygląda zaplecze rynku zabawkarskiego.Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery