menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2010-11-22, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Jeszcze tylko do 26 listopada 2010 można zgłaszać zespoły uczniowskie ze szkół gimnazjalnych i licealnych do udziału w konkursie Zielony wizjoner. Jego organizatorem jest Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa. Cel przedsięwzięcia to zainteresowanie młodzieży partycypacją społeczną i zagadnieniami zagospodarowania przestrzennego najbliższej okolicy.

Organizatorzy postawili przed uczniami zadanie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących autorskiego projektu na „inwestycje marzeń” (np.: obiektów sportowych, rozrywkowych, turystycznych, użytkowych itp.). Na portalu internetowym GEOKONSULTACJE+ (http://www.geokonsultacje.edu.pl) będzie można nie tylko śledzić ich przebieg w poszczególnych szkołach, ale także uczestniczyć w nich poprzez zgłaszanie własnych opinii i komentarzy. Ponadto portal stanie się platformą komunikacji, źródłem wiedzy o tym, jak można przeprowadzić konsultacje społeczne, jak planować nowe inwestycje z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Na zwycięskie zespoły czekają atrakcyjne nagrody wśród nich m.in.: tablice multimedialne, GPS-y, pakiety multimedialnych wydawnictw oraz upominki edukacyjne. Współpraca z władzami samorządowymi może przełożyć się także na realizację konkursowych pomysłów w danej gminie. Podsumowaniem prac będzie ogólnopolski piknik naukowy pod hasłem: Partycypacja społeczna dla rozwoju zrównoważonego.

Konkurs Zielony wizjoner jest kluczowym elementem projektu Dialog, kompromis, partycypacja społeczna – edukacja w szkole na rzecz zrównoważonego rozwoju gmin na obszarach chronionych, realizowanego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa. W ramach tego przedsięwzięcia w szkołach na terenie całego kraju zostaną przeprowadzone interdyscyplinarne lekcje na temat partycypacji społecznej, zrównoważonego rozwoju i wizualizacji za pomocą narzędzi do grafiki trójwymiarowej.

Nauczyciele otrzymają wsparcie ekspertów UNEP/GRID-Warszawa. Do ich dyspozycji będą również pomoce dydaktyczne: specjalnie opracowany multimedialny pakiet edukacyjny wraz ze scenariuszami zajęć oraz portal GEOKONSULTACJE+. Narzędzia te mogą być efektywnie wykorzystywane w nauczaniu między innymi: geografii, wiedzy o społeczeństwie, informatyki.

Zgłoszenia przyjmowane są internetowo poprzez formularz umieszczony na stronie: www.geokonsultacje.edu.pl/rejestracja.
Więcej informacji o projekcie można uzyskać od Barbary Hejłasz e-mail basia@gridw.pl, tel. 22 840 66 64 w.104.Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery