menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2010-03-15, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

10 marca 2010 roku przedstawiciele ODE Źródła poprowadzili inaugurację nowego semestru Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Akademii Ekonomicznej w Bełchatowie. Spotkanie pod hasłem „Ekologiczny znaczy trendy” dotyczyło stosowania zasad zrównoważonego rozwoju, w tym ochrony środowiska, w biznesie i obejmowało wykład oraz warsztaty praktyczne.

W trakcie wykładu młodzi studenci zapoznali się z ideą zrównoważonego rozwoju oraz ekologicznym spojrzeniem na biznes i korzyściami płynącymi z niego zarówno dla środowiska, jak i dla firmy.
W części warsztatowej początkujący przedsiębiorcy, pracując w grupach, musieli wcielić się w rolę zarządu jednego z 10 przedsiębiorstw. Zadaniem „zarządu” było opracowanie strategii firmy, zawierającej rozwiązania zmniejszające presję przedsiębiorstwa na środowisko i poprawiające jego efektywność oraz pozwalające na przyciągnięcie wymagających klientów. Ponadto, każda grupa miała przedstawić hasło promujące jej produkt jako innowacyjny i ekologiczny.

Zarówno wykładowcy jak i studenci z zapałem wykonywali swoje obowiązki, świetnie się przy tym bawiąc. Galerię prac uczestników, jak i film z zajęć, obejrzeć można: tutaj (film znajduje się w zakładce "Filmoteka" w części "Bełchatów").Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery