menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2004-10-28, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Rozpoczynamy realizację projektu edukacyjnego "Spacery po zielonej Łodzi". Projekt zakłada wyznaczenie i opracowanie tras ścieżek dydaktycznych w parkach, z myślą o wykorzystaniu ich przez nauczycieli do przeprowadzania zajęć o tematyce przyrodniczo-regionalnej. W ramach projektu opracowane zostaną materiały (opis przyrodniczo-historyczno-kulturowy, mapa, zdjęcia) o pięciu łódzkich parkach oraz 10 scenariuszy (wraz z kartami pracy) zajęć terenowych przystosowanych dla uczniów klas I-III oraz IV-VI szkół podstawowych. Scenariusze zostaną przetestowane podczas warsztatów dla uczniów szkół podstawowych, po ewentualnych korektach zostaną przedstawione w formie warsztatów grupie 25 nauczycieli. Warsztaty przygotowane i prowadzone będą przez osoby doskonale znające zagadnienia związane z historią i rolą łódzkich parków, specjalistów przyrodników, metodyków i praktyków zajęć terenowych. Podczas spotkań poza zapoznaniem się z historią i wartościami przyrodniczymi parków, nauczyciele zaznajomią się z technikami zajęć możliwymi do przeprowadzenia w parkach, otrzymają wskazówki jak wykorzystać wartości konkretnych miejsc.
Zapraszamy nauczycieli i uczniów łódzkich szkół podstawowych z terenu Łodzi do włączenia się do realizacji projektu.
  • Klasa biorąca udział w projekcie weźmie udział w trzygodzinnych zajęciach terenowych w jednym z łódzkich parków (do wyboru Park Źródliska I i II, Park im. 3 Maja, Park im. Ks. J. Poniatowskiego, Park im. J. Piłsudskiego - Zdrowie, Park Julianowski im. Mickiewicza).
  • Nauczyciel weźmie udział w warsztatach nt. możliwości wykorzystywania parków miejskich i innych terenów zielonych jako terenu dydaktycznego do nauczania historii i przyrody oraz realizacji ekologicznej i regionalnej ścieżki międzyprzedmiotowej. Więcej na temat szkolenia tutaj >>>
  • Wszyscy nauczyciele biorący udział w projekcie otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia i udziale w projekcie oraz książkę zawierającą scenariusze oraz opisy parków wraz z mapkami i zdjęciami, autorzy scenariuszy dodatkowo otrzymają zaświadczenie o publikacji.
Aby przystąpić do projektu należy przesłać pisemne zgłoszenie na adres ODE "Źródła", ul. Więckowskiego 33, p. 310, 90-734 Łódź. Więcej informacji można uzyskać pod numerem 632 57 51 lub 503 733 770 lub e-mail: edukacja@zieloneszkoly.plWróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery