menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2010-01-21, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” zaprasza do udziału w projekcie edukacyjnym „Wpadnij w sieć (Natura 2000)”. Głównym celem projektu jest podniesienie świadomości dzieci, młodzieży, nauczycieli i studentów w zakresie form ochrony przyrody ze szczególnym uwzględnieniem tematyki programu Natura 2000.
Nasze przedsięwzięcie ma za zadanie poprzez zastosowanie aktywnych metod edukacji, wskazać odbiorcom wartości i różnorodność środowiska naturalnego oraz zmotywować ich do podejmowania działań na rzecz jego ochrony i promocji. Projekt adresowany jest do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Projekt ma złożony charakter, łączy w sobie aspekty teoretyczne z częścią praktyczną. Uczestnicy projektu poza otrzymaniem zasobu wiedzy na temat form ochrony przyrody ze szczególnym uwzględnieniem programu Natura 2000 mają też możliwość osobistego, bezpośredniego zaangażowania się w działania promujące ochronę środowiska naturalnego w swojej najbliższej okolicy. Projekt ma zasięg ogólnopolski i będzie obejmował m.in. szkolenia dla nauczycieli (luty-marzec 2010) i dwa bezpłatne, 2-godzinne warsztaty dla młodzieży przeprowadzone przez naszego trenera (marzec-kwiecień 2010). Uczestnicy będę mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie na najlepszy opis promujący formy ochrony przyrody (kwiecień – październik 2010), w którym nagrodą będą dwudniowe wycieczki z intensywnym programem ekologicznym. We wrześniu 2010 roku w sześciu województwach Polski odbędą się uroczyste finały projektu na których rozdamy dyplomy dla wszystkich uczestników oraz certyfikaty środowiskowe dla szkół. Nauczyciele uczestniczący w projekcie otrzymają bezpłatny pakiet materiałów (informacje o projekcie, scenariusze zajęć, kompendium wiedzy o ochronie przyrody w Polsce), a uczniowie 50-stronicowy zeszyt ćwiczeń do zajęć terenowych.
Mamy nadzieje, że dostrzegą Państwo niezwykłe walory dydaktyczne naszego projektu i zechcą wziąć w nim udział. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować bezpośrednio do koordynatora projektu: Magdalena Maras, e-mail: magdalena.maras@zrodla.org.pl, Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" tel. 042 632 03 11 lub 042 632 81 18.

Prosimy o wypełnienie załączonej karty zgłoszenia.
Zgłoszenia należy kierować na podany adres mailowy (muszą to być jednak dokumenty opatrzone pieczęciami i podpisami) lub faksem (039 139-65-02) do 29 października.

Serdecznie zapraszamy!Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery