menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2009-08-04, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Czy na zdjęciach lotniczych i satelitarnych można rozpoznać gatunki drzew?
Jak wygląda z kosmosu Wisła podczas wezbrania?
Skąd warszawiacy mają wodę pitną? Co to jest międzywale?
Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedzi dzięki Warszawskiemu Tryptykowi Edukacyjnemu.

Warszawski Tryptyk Edukacyjny to edukacyjny program operacyjny poświęcony edukacji varsavianistycznej. Ma on charakter interdysplinarny, łączy zagadnienia historii, geografii, przyrody, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii czy sztuki. Może być realizowany na poziomie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Program jest przedsięwzięciem innowacyjnym. Jego innowacyjność polega na wykorzystaniu zobrazowań satelitarnych i zdjęć lotniczych w pracy dydaktycznej.

W ramach programu wydano pierwszy tom zbioru scenariuszy zajęć poświęconych historii, przyrodzie, geografii, kulturze Warszawy. Wydane w tomie scenariusze zajęć "opowiadają o różnych obiektach w warszawskiej przestrzeni, o zjawiskach i procesach, pokazują zarówno to, co widać na co dzień, jak i to, co można dostrzec tylko przy użyciu specjalistycznego sprzętu (...)". W tomie znajdują się ciekawe scenariusze o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, m.in. "Wisła w Warszawie. Piękna i dzika", "Czytanie rzeki", "Nieznane koryta Wisły", "Oaza w centrum Warszawy". Planowane jest także wydanie kolejnych tomów Tryptyka.

Gorąco polecamy Państwu korzystanie ze scenariuszy opracowanych w programie. Tom z konspektami zajęć jest dostępny bezpłatnie na stronie wydawcy. Na stronie działa także ortofotomapa stolicy z narzędziami służącymi m.in. do pomiaru odległości. Mapa służy m.in. do realizacji scenariuszy zajęć.

W ramach programu w ubiegłym roku szkolnym odbywały się w warszawskich szkołach zajęcia na podstawie scenariuszy z Tryptyka. Informacje o kolejnych działaniach w programie znaleźć można na stronie na stronie wydawcy oraz u koordynatorów w stołecznym Biurze Edukacji (Joanna Gospodarczyk, Mirosław Sielatycki).

Program Warszawski Tryptyk Edukacyjny jest wspólną inicjatywą dr Marka Ostrowskiego oraz stołecznego Biura Edukacji.Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery