menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2009-07-05, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.W dniach 10 lipca – 8 sierpnia 2009 r. Polska Zielona Sieć organizuje spływ tratwą po Wiśle, połączony z całodniowymi piknikami w pięciu miastach: Kraków 10/07, Kazimierz 19/07, Warszawa 24/07, Toruń 1/08, Gdańsk 8/08

Spływ będzie symboliczną podróżą jeszcze wyżej na północ, do Kopenhagi, gdzie w grudniu tego roku ma powstać światowy plan na rzecz ochrony klimatu.

Przyjazna środowisku tratwa była budowana w atmosferze ekscytacji, bo szykuje się letnia przygoda, ale też niepokoju, bo, jak twierdzą naukowcy, mamy coraz mniej czasu na podjęcie działań zapewniających nam bezpieczeństwo klimatyczne.

Spływ tratwą zainauguruje konferencja prasowa w Krakowie przy bulwarze Czerwieńskim w dniu 10 lipca o godzinie 11.00, w której gościem honorowym będzie Jego Ekscelencja Konsul Danii Janusz Kahl. Na trasie spływu tratwy odbędą się również konferencje prasowe w Kazimierzu, Warszawie, Toruniu i Gdańsku. Szczegółowy program wydarzeń na www.dlaklimatu.pl

Młodzi kampanierzy i wolontariusze Polskiej Zielonej Sieci, dryfując na tratwie i organizując barwne wydarzenia w pięciu miastach, wezwą społeczeństwo do działania na rzecz ochrony klimatu. Podczas pikników organizatorzy gwarantują moc atrakcji – happeningi, warsztaty naprawy i ozdabiania rowerów, pogadanki z ekspertami, wystawę portretującą Polaków podejmujących działania na rzecz ochrony klimatu, możliwość popedałowania na prądotwórczym rowerze, a nawet zaopiekowania się dotykoczułym Baobabem – symbolem wspólnego działania na rzecz ochrony klimatu. Wieczorami odbędą się koncerty oraz pokaz filmu Age of Stupid – apokaliptycznej wizji przyszłości po katastrofie klimatycznej, z poruszającą muzyką Radiohead i Depeche Mode. Uczestnicy akcji będą mieli okazję podpisać się pod pilnym apelem klimatycznym do Premiera RP i zrobić sobie “klimatyczne zdjęcie”.

Materiały foto/video ilustrujące powstawanie tratwy dostępne są pod adresami: www.flickr.com/photos/zielonasiec; www.vimeo.com/5378101.

Polska Zielona Sieć jest ogólnopolskim związkiem stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju. Od lat prowadzi kampanie promocyjno-informacyjne dotyczące min. zmian klimatycznych, odpowiedzialnej konsumpcji oraz krajów Globalnego Południa.

Akcja „Ostatni dzwonek dla Klimatu” jest realizowana dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Partnerami wydarzenia są 350.org, Fundacja Aeris Futuro oraz Koalicja Klimatyczna.
Patroni medialni: Radio TOK FM, ngo.pl, chronmyklimat.pl
KONTAKT: Małgorzata Krzystkiewicz tel.: 0-603-888-289 email: g.krzystkiewicz@zielonasiec.pl

Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery