menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2009-03-26, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Firma Vattenfall kontynuuje projekt „Gniazdko”, promujący ochronę bociana białego.

Vattenfall, zgodnie z polityką odpowiedzialności wobec środowiska, przeprowadził od połowy kwietnia do połowy września 2007 roku oraz w analogicznym okresie 2008 r. kampanię „Gniazdko”, poświęconą zwiększeniu bezpieczeństwa gniazdowania na terenie Śląska bocianów białych i pogłębieniu wiedzy na temat zachowań tych ptaków.

W trosce o bezpieczeństwo bocianów (cieszących się wśród Polaków wyjątkowymi względami), jak również dla zapewnienia bezawaryjnego działania sieci elektroenergetycznej, Vattenfall od kilku lat prowadzi akcję instalowania na słupach specjalnych konstrukcji, na które następnie przenosi leżące na przewodach energetycznych bocianie gniazda.

Dzięki kamerze zainstalowanej w jednym z gniazd przeniesionych na platformę, na stronie www.vattenfall.pl/bociany można było w ciągu ostatnich dwóch wiosenno-letnich sezonów przez całą dobę obserwować obyczaje ptaków mających swoją siedzibę w Rybnej nieopodal Tarnowskich Gór. Od początku emisji notowano średnio 2 tysiące osób dziennie odwiedzających stronę „Gniazdka”. Byli to internauci nie tylko z Polski, ale również z Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Kanady, USA czy Jordanii (łącznie z ponad 50 krajów). Liczba wizyt internautów przekroczyła pół miliona wizyt.

Na stronie można znaleźć sporo informacji o bocianach okraszonych galeriami zdjęć. Zainteresowani mieli okazję zapoznać się ze wszystkimi etapami życia bociana białego od jego przylotu do kraju i zasiedlenia gniazda, poprzez wylęg, karmienie i naukę latania młodych, aż do odlotu do Afryki.

Merytoryczną opieką nad przedsięwzięciem sprawuje ornitolog dr Jacek Betleja z Działu Przyrody Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery