menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2008-11-27, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Konferencja Klimatyczna COP14


W dniach od 1 do 12 grudnia 2008 r. w Poznaniu odbywać się będzie Konferencja COP14 (XIV Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) wraz z IV Sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto). W spotkaniu organizowanym przez ONZ (Sekretariat Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu) weźmie udział około 8 tys. uczestników: ponad 190 delegacji rządowych z ministrami środowiska lub zmian klimatu na czele, instytucji międzynarodowych, organizacji pozarządowych i mediów. Także przedstawiciel Źródeł uczestniczy w tym wydarzeniu.

Obok wydarzeń oficjalnych w Poznaniu odbywa się mnóstwo wydarzeń dot. klimatu. Szczególnie polecamy wystawę zorganizowaną przez OXFAM przy współpracy Polskiej Zielonej Sieci pt. "GIANT CANVAS FOR CLIMATE CHANGE".
KIEDY: 12:00, poniedziałek, 1.12.2008
GDZIE: Pawilon 5, UNFCCC, Poznań
CO: Zaprezentowane zostaną ogromne płótna ilustrujące wpływ człowieka na zmiany klimatu na całym świecie. Przedstawiciele kilku krajów, z których przyjechały płótna, będą dostępni na terenie wystawy. Będzie można z nimi porozmawiać na temat wpływu globalnego ocieplenia na ich kraje. 14 płócien zostało stworzonych przez artystów i dzieci. Każde płótno ma wymiary 1,2x1,8 metra. Prace przyjechały z Indonezji, Wysp Salomona, Mozambiku, Malawi, RPA, Indii, Bangladeszu, Chin, Hongkongu, USA, Australii, Wlk. Brytanii, Ugandy, Quebecu i Hiszpanii.
Jeden z twórców - Chris Dala z Wysp Salomona mówi: “Bogate kraje powinny zobaczyć, jakie konsekwencje na nasze kraje mają nie nasze emisje. Mam nadzieję, że nasi przywódcy podejmą ten temat na międzynarodowym forum, ze wsparciem takich organizacji, jak Oxfam. Te obrazy będą za nas świadczyć.”

Więcej informacji o zmianach klimatu i o COP14:
http://globalnepoludnie.pl/zmiany-klimatyczne
http://www.cop14.gov.pl
http://www.cop14.org.pl
Biuletyn klimatyczny
Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery