menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2005-05-09, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" informuje, że w dniach 11-12 maja Łódź odwiedzi Autobus Energetyczny. Autobus energetycznyto mobilne centrum edukacyjno-informacyjne prowadzące kampanię promującą przedsięwzięcia energooszczędne oraz odnawialne źródła energii. Autobusem podróżują eksperci z dziedziny ochrony środowiska i efektywności energetycznej. Demonstrują oni działanie nowoczesnych urządzeń i technologii energooszczędnych wchodzących w skład wyposażenia autobusu. Oferują nieodpłatną, obiektywną i aktualną wiedzę na temat przedsięwzięć i inicjatyw związanych z efektywnością energetyczną i odnawialnymi źródłami energii realizowanych zarówno w Polsce, jak i w krajach Unii Europejskiej. Prezentują możliwości finansowania tego typu przedsięwzięć.
Odwiedzający autobus mogą doświadczalnie sprawdzić zasady działania wybranych urządzeń oraz otrzymać od ekspertów odpowiednie materiały, zdobędą informacje na temat, jak każdy z nas może przyczynić się do oszczędzania energii we własnym domu, mieszkaniu, w miejscu pracy, w czasie podróży, a tym samym, jak może to pozytywnie wpłynąć na stan domowego budżetu.
Dotychczas autobus odwiedził dziewięć województw, gdzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W maju odwiedza województwo łódzkie. W dniach 11-12 maja zaparkuje na rogu ul. Piotrkowskiej i Mickiewicza, można go zwiedzać w godz. od 10.00 do 17.00. Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do odwiedzenia Autobusu. Będzie to znakomita okazja do zapoznania się z tematem poszanowania energii i zastosowania odnawialnych jej źródeł w praktyce. Informacje nt. szczegółów kampanii można znaleźć na stronie internetowej: www.autobus-energetyczny.plWróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery