menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2005-05-02, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium "Zazielenić Fundusze. Społeczny Monitoring Funduszy Ochrony Środowiska w Polsce" pod patronatem Ministra Środowiska Jerzego Swatonia. Seminarium odbędzie się w piątek, 6 maja 2005r. w godz. 11.30-15.30 w Ministerstwie Środowiska w Warszawie, ul. Wawelska 52/54 w Sali nr 324.
Celem seminarium jest prezentacja Raportu "Zazielenić Fundusze. Społeczny monitoring funduszy ochrony środowiska w Polsce" oraz poddanie go publicznej dyskusji z udziałem przedstawicieli funduszy ochrony środowiska, parlamentarzystów, administracji publicznej oraz organizacji ekologicznych, a w dłuższej perspektywie podjęcie działań zmierzających do usprawnienia systemu poprzez promowanie najlepszych rozwiązań i eliminowanie nieprawidłowości.

Raport jest rezultatem badań przeprowadzonych przez Zwiazek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć w zakresie dostępu do informacji, przedstawicieli POE w radach nadzorczych funduszy oraz finansowania edukacji ekologicznej w odniesieniu do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej na terenie całego kraju. Raport zawiera podstawy prawne, przegląd praktyk stosowanych w poszczególnych funduszach wraz z ich analiza oraz rekomendacje na przyszłość. Szczególnie istotnym elementem programu seminarium będzie prezentacja na temat aktualnie przeprowadzanej nowelizacji ustawy Prawo Ochrony Środowiska, która wprowadza duże zmiany w zakresie funkcjonowania funduszy.

Treść raportu dostępna jest na stronie www.wfos.infoWróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery