menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2008-08-04, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Miło jest nam poinformować iż z początkiem roku szkolnego 2008/2009 otwieramy stacjonarny ośrodek edukacyjny w którym odbywać się będą warsztaty dla dzieci i młodzieży, szkolenia, pokazy filmów, wystawy i spotkania, działać też będzie biblioteka ekologiczna. Ośrodek choć położony jest w samym centrum Łodzi to otoczony jest zielenią, w ogródku rośnie kilkanaście gatunków drzew i krzewów, a do okien zaglądają nam wysokie róże. Część zajęć w sezonie wiosennym i jesiennym prowadzić będziemy w cieniu rozłożystego jesionu na podwórku przed ośrodkiem.

Staramy się aby nasz ośrodek był na wskroś ekologiczny i dawał dobry przykład naszym gościom. W całym ośrodku mamy zamontowane energooszczędne świetlówki, przy wyborze nowego sprzętu AGD kładliśmy nacisk by był on w najlepszej klasie energetycznej A+, dostarczany nam przez firmę energetyczną prąd w 14% pochodzi ze źródeł odnawialnych, co gwarantuje Zielony Certyfikat Vattenfall, nasza spłuczka jest wodooszczędna, prowadzimy segregację odpadów, a dodatkowo punkt zbiórki baterii, w biurze korzystamy wyłącznie z papieru bezdrzewnego (z makulatury), a do notatek w biurze jak i do zajęć w młodzieżą wykorzystujemy jednostronnie zapisaną makulaturę. Na wiosnę zamierzamy zbudować w naszym ogrodzie kompostownik. Naszych gości częstujemy pyszną kawą arabiką z logo Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade) lub herbatą czarną, zieloną lub owocową. W pracy towarzyszy nam podwórkowy kot wylegujący się na kanapie.

Dojechać można do nas rowerem (pojazd będzie bezpieczny: stojaki rowerowe na zamykanym podwórku) lub komunikacją miejską (wszystkie autobusy zatrzymujące się przy Placu Barlickiego tj. Zielonym Rynku oraz tramwaje jadące ul. Zieloną lub Gdańską, ewentualnie można dojść od ul. Zachodniej).


nowe biuro


Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery