menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2008-03-12, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

ODE „Źródła” z okazji Dnia Konsumenta przypadającego 15 marca zaprasza wszystkich zainteresowanych zagadnieniami dotyczącymi gospodarki odpadami, zrównoważonej konsumpcji, sprawiedliwego handlu, zdrowej żywności, rolnictwa ekologicznego, ekoznaków, recyklingu, zmian klimatycznych oraz idei społecznej odpowiedzialności biznesu na spotkanie szkoleniowe, które odbędzie się w dniu 14 marca (piątek) przy ulicy Więckowskiego 33 w sali konferencyjnej na II piętrze o godzinie 15:00. Spotkanie jest obowiązkowe dla nauczycieli biorących udział w projekcie „Sklep → wysypisko: ulica jednokierunkowa?” oraz „Kupuj odpowiedzialnie - Twoje pieniądze kształtują świat”

Funkcjonowanie w naszej organizacji punktu informacyjno-konsultacyjnego w ramach projektu „Kupuj odpowiedzialnie-Twoje pieniądze kształtują świat” umożliwi uczestnikom spotkania skorzystanie z publikacji dotyczących poruszanych podczas spotkania zagadnień. Wszystkie osoby biorące udział w szkoleniu dostaną materiały szkoleniowe w tym min. bezpłatne poradniki konsumenckie, kalendarze ścienne i kieszonkowe.

Poradnik "Dobre zakupy", który omawia etyczne aspekty codziennych zakupów oraz stojącą przed nabywcą możliwość aktywnego wpływania na działalność firm poprzez wybory dokonywane w czasie zakupów. W poradniku tym znajdziesz takie informacje o produktach i producentach, których próżno szukać w reklamach i na etykietach. Poradnik informuje o faktach i dostarcza ogólnych zaleceń, pomocnych w ukierunkowaniu mocy sprawczej zwykłych zakupów, leżącej w rękach każdego konsumenta. Poradnik "Jak kupować by nie dać się upolować", który pokazuje zaś jak bronić się przed rozmaitymi manipulacjami, na które jesteśmy codziennie narażeni jako konsumenci. Z poradnika tego dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o trikach i sztuczkach, nad którymi głowi się sztab specjalistów z branży marketingowej. Poznasz stosowane wobec Ciebie metody manipulacji bazujące na wiedzy psychologicznej - ich świadomość pozwali Ci na przykład zrozumieć, dlaczego sięgasz w sklepie po taki a nie inny produkt, dlaczego jedna marka wydaje Ci się atrakcyjniejsza od drugiej, dlaczego produkt reklamowany w dany sposób wydaje Ci się lepszy niż inny.

Szkolenie będzie urozmaicone pokazem i degustacją żywności ekologicznej i fairtrade.

Prosimy o potwierdzenie obecności na szkoleniu drogą mailową lub telefoniczną do dnia 12 marca.

Ewentualne pytania prosimy kierować bezpośrednio do:
Ewa Kramek, tel. 608 833 981 lub 042 632 0311, e-mail: ewa.kramek@zrodla.orgWróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery