menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2007-02-12, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Budowa obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy grozi wycinką 20 tys. drzew nad jedną z najdzikszych polskich rzek. Ma tam m.in. powstać półkilometrowa estakada na palach. Przebicie żelbetowymi palami pokładów torfu będzie prawdziwą zagładą dla doliny - niepowtarzalnych storczyków, wilków, rysi, głuszców czy orłów bielików żyjących na obszarach chronionych w ramach programu "Natura 2000". Minister Środowiska wydał wyrok na Rospudę odrzucając ostatecznie uwagi i propozycje organizacji pozarządowych dla alternatywnego przebiegu obwodnicy Augustowa. Jeśli Polska natychmiast nie wstrzyma budowy niszczącej przyrodę, Komisja Europejska nałoży na nasz kraj surowe sankcje, ze wstrzymaniem funduszy strukturalnych włącznie.

Adam Wajrak pisze: Zielona wstążka to znakomity pomysł. Nie każdy będzie mógł pojechać nad Rospudę, by tam jej bronić. Nie każdy ma na to czas i zdrowie. Ale niech ci, którzy wydali wyrok na Rospudę, mają świadomość, ilu nas jest i że nie zapomnimy im tej decyzji. Niech zielone wstążki ich kłują w oczy. Ja od dziś zaczynam nosić zieloną wstążkę. Bo wiem, że będzie ona symbolem ludzi którzy szanują przyrodę, piękno, a dobro wspólne jest dla nich dobrem najwyższym. Że to znak ludzi, dla których wspólne polskie i europejskie dziedzictwo to nie tylko puste słowa. Będę z nią chodził wszędzie i jak będzie trzeba, z zieloną wstążką przypnę się do drzewa nad Rospudą. Choć wciąż mam nadzieję, że w Polsce jest ktoś, kto nie pozwoli, by nasz kraj się okrył się taką hańbą.

Przypnij zieloną wstążeczkę! W Łodzi możesz otrzymać ją za darmo w siedzibie ODE Źródła przy ul. Więckowskiego 33 p. 310 w godz. 10.00-15.00 oraz w Bukieciarni przy ulicy Organizacji WiN 59 (niedaleko Dworca Północnego) w godz. 10.00-18.00.

Zobacz też:
  • Via Baltica Info - strona prowadzona przez koalicję organizacji pozarządowych działających na rzecz ochrony cennych obszarów i promowania rozwiązań służących ludziom i przyrodzie oraz wspierających rozwój komunikacji
  • Raport Gazety Wyborczej - zbiór artykułów poświęconych Dolinie Rospudy i planom budowy autostrady przez tereny chronione
  • obóz w Dolinie Rospudy - informacje dla osób chcących osobiście bronić przyrody przed urzędniczą głupotą
  • Darz Bór - lista dyskusyjna przyrodników
  • wyślij list do premiera - ze strony Greenpeace
Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery